שיטות אימון בסטודיו
כדור פיטבול / פיזיו

כדור הפיטבול (fitball) הוא אביזר ספורט ייחודי ורבגוני בשל מבנהו, צורתו, גודלו והחומר שממנו הוא עשוי המגיע בגדלים שונים.

הדבר הטוב ביותר בעבודה עם כדור הפיטבול הוא האתגר של שיווי המשקל . 
 

עקב חוסר היציבות של הכדור מתגייסים באופן אוטומטי שרירי הליבה (core) והשרירים המייצבים.
בעזרת הכדור אפשר להגיע לטווחי תנועה גדולים, לשפר את הגמישות של השרירים והמפרקים, להנות מגוף אלסטי יותר ובכך למנוע פציעות.

 

לעוסקים בפעילות גופנית, עבודה עם הכדור יכולה להיות מתאגרת ומגוונת, למתחילים מביניכם הייתי ממליצה להתחיל בתרגילים עם פיטבול על מזרן, לאחוז בפיטבול בעמידה, ישיבה על כדור הפיטבול ותמיכה של הכדור בגב תחתון כנגד הקיר. עד שמסתגלים לתחושה הפחות יציבה של הכדור.
לטפס בשלבים, עם עזרה של מדריך מוסמך.

המטרה היא לאתגר, להתחזק ולהנות...

 

לפיטבול יתרונות רבים, כגון:

 

  • חיזוק שרירי הליבה : השרירים הפניימים מתחזקים בעבודה של שיויי משקל וחוסר יציבות, העבודה עם הכדור העגול והאינו יציב מתאגרת את השרירים אללו

  • תמיכה :  האלסטיות של הכדור והצורה העגולה שלו מתאימה את עצמה למילוי הקשתות והקימורים בגופנו.

  • יציבה נכונה :  הישיבה על הכדור עם גב זקוף מלמדת אותנו לשבת נכון, ללא משענת, בנוסף לעבודה של שיויי המשקל

  • גמישות והרפייה : הכדור מאפשר לנו להגיע לטווחי תנועה שלא הינו מגיעים אליהם דרך שכיבה על המזרון למשל, בשל צורתו המעוגלת. הכדור מרגיע ויוצר תחושה של נינוחות, שכיבה על הבטן מרגיעה מאוד את הגב התחתון והתנוחה משחררת ונוחה למתאמן. בנוסף אפשר לשלב נדנוד נעים קדימה ואחורה- לזרום עם תנועת הכדור למנוחה והרפיית שרירי הגב

 

כדור הפיטבול מומלץ לכל מתאמן בכל גיל: לתינוקות, ילדים, נערים/ות ,מבוגרים, נשים בהריון ולגיל השלישי. אפשר לעבוד איתו ולהתאים אותו לכל רמה על ידי מדריך מוסמך לשמירה על הגב התחתון והמפרקים השונים, עבודה מדוייקת, מבוקרת והדרגתית.


בנוסף הוא משתלב בסוגי אימון שונים: באירובי, פילאטיס, מתיחות, עיצוב וחיטוב הגוף, עבודה בקבוצות ואימוניים אישים ובכל אימון מתנהג אחרת, תלוי במטרת המתאמן.

פילאטיס

פילאטיס הינה שיטה לאימון גופני שנועדה לשפר את היציבה ואת התפקוד היומיומי של הגוף.

מטרת השיטה היא אימון הגוף כך שיוכל לבצע את המטלות היומיומיות במינימום מאמץ, ללא שחיקה מיותרת, וללא פגיעות גופניות. 

 

פילאטיס מנסה להשיג את המטרה הזו על ידי סדרה של תרגילים המפעילים את השרירים המייצבים ומתרגלים את הגוף לגייס את השרירים הנכונים לכל תנועה.

 

השיטה מנסה לאפשר טווחי תנועה גדולים יותר במפרקים ולאורך כל עמוד השדרה, ובכך למנוע לחץ שנוצר על חוליות ומפרקים מתנועה בלתי יעילה. 

 

המיוחד בשיטת הפילאטיס הוא שתרגול בשיטה דורש הפעלת כוח רב בפחות חזרות על כל תרגיל. האימון מתמקד בחיזוק שרירי הליבה והיציבה, כמו שרירי הבטן, תוך כדי מתיחה והארכה של שרירים אחרים. 

 

אימון בַּשיטה יכול להיות רוטינה של תרגילים עם זרימה תנועתית ביניהם, או לחלופין יש אפשרות לבצע תרגילים אחדים בעצימות גבוהה יותר.

אירובי

הפעילות האירובית מעלה את צריכת החמצן בגוף ומגבירה את קצב הלב שמספק את החמצן הדרוש לשרירים. קיים מגוון רחב של פעילויות אירוביות כגון: הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה, סקי, מחול אירובי, אירובי מדרגה ועוד...

 

שלושה משתנים שיש להתייחס אליהם בנוגע לפעילות אירובית: תדירות, עצימות (אינטנסיביות) ומשך. כל משתנה מושפע מסוג התרגול, המתרגל ומטרתו.

 

  • תדירות : מינימום של פעמיים בשבוע תרגול להשגת תוצאות אפקטיביות. כשהנושא הוא ירידה במשקל ממליצים מומחים על 3-5 פעמים בשבוע.

  • משך : בין 20-40 דקות פעילות. לירידה במשקל מומלץ אף להגיע לשעה. 

  • עצימות : המשתנה שאחראי ישירות לשיפור הכושר הגופני. ככל שהעצימות גבוהה יותר, הכושר הגופני יעלה לרמה גבוהה יותר. אולם, המטרה בפעילות אירובית איננה תרגול ברמת עצימות מרבית. הטווח האירובי נע בין 65%-80% מדופק המטרה. תרגול בחלק התחתון של הטווח מומלץ למבוגרים או לאלה שאינם בכושר טוב, כדי לא להגיע למאמץ גבוה מדי. תרגול בטווח העליון מביא לשיפור משמעותי יותר בכושר הגופני ומומלץ לאנשים בריאים ומאומנים. 

 

לכושר גופני בכלל ולפעילות אירובית בפרט, נודע קשר לרמת איכות החיים ובריאות.

בעידן בו הקידמה והטכנולוגיה שינו את אורח החיים האנושי והפכו אותו לנייח יותר,

עולה חשיבותה של הפעילות האירובית,

לה השפעות חיוביות על גוף האדם : שליטה על לחץ דם, חיזוק שרירים, שיפור מצב הרוח (בזכות הפרשת הורמון האנדורפין במוח), שיפור תפקוד הלב והמערכת החיסונית ועוד.

רצועות TRX

טרנד האימוניים החם ביותר בעזרת רצועות מהפכניות!!!!

אימון פונקציונאלי מאתגר ואנרגטי לשיפור וחיזוק היכולת הגופנית כנגד משקל הגוף.

מאפשר לך לבצע אימון ברמת ההתנגדות הרצויה לך וכל זאת בצורה הפשוטה ביותר. 

מתאיo לכל סוגי המתאמנים בכל רמה וגיל

 

בעזרת הרצועות נפתחת :

גמישות

קוארדינציה

כוח

שיויי משקל במנחים שונים

 

נעלה את הדופק ונפתח סיבולת לב ריאה.